Kraj: Francja
Nazwa obiektu: Villages Nature Paris
Kategoria: ***
Miejscowość: Bailly-Romainvilliers
Region: Paryż
Kod: DIS01070 DP
Położenie: Położony tylko kilka minut (ok. 8 km) od Disneyland Paris.
Opis: Villages Nature Paris to całkowicie nowy ośrodek w portfolio Disneyland Paris. Główną rolę odgrywa tu natura. Niezależnie czy z przyjaciółmi, z rodziną czy we dwoje, w apartamencie czy w domku, nad jeziorem czy w lesie - zawsze w wyjątkowym otoczeniu. Na odkrycie czeka pięć sekcji tematycznych.
Wyżywienie: Pobyt bez wyżywienia. Śniadanie nie jest wliczone w cenę zakwaterowania, możliwość rezerwacji wyłącznie na miejscu.
Zakwaterowanie (pokoje): 3 różne kategorie mieszkań - Clan Comfort (Cottage), Country Premium (w tym apartamenty i domki cottage), Cocoon VIP.
Pokój typ 1: Clan Comfort (Cottage) = domek dla 4-6 os. Położony w lesie. Wyposażenie - pokój dzienny, TV, duże okno frontowe wychodzące na drewniany taras z meblami ogrodowymi, 2 lub 3 sypialnie, w tym jedna z 1 łóżkiem queen size (160 x 200 cm) i jedna lub dwie z 2 pojedynczymi łóżkami (90 x 200 cm), otwarta kuchnia - naczynia, zmywarka, zestaw do sprzątania, mikrofalówka z funkcją grilla, płyta indukcyjna z 4 polami grzewczymi, wyciąg, lodówka, ekspres do kawy, czajnik, toster. Łazienka - jedna z wanną, jedna z prysznicem i WC, ręczniki i suszarka do włosów. Przy zakwaterowaniu dla 6 os. domki 2-piętrowe.
Pokój typ 2: Country Premium (3 typy) = apartamenty lub domki (cottage) dla 2, 4 lub 6 os. położone nad brzegiem jeziora lub w lesie. #Country Premium Apartment (typ 1) - ok. 37 m kw., dla 2 os. Pokój dzienny z TV, duże okno frontowe na balkon z meblami ogrodowymi, 1 sypialnia z jednym łóżkiem queen size (160 x 200 cm) i 1 x TV. Łazienka z wanną, osobno WC. #Country Premium Apartment (typ 2) - ok. 52 m kw., dla 4 os. Pokój dzienny z kominkiem i TV, duże okno frontowe na balkon z meblami ogrodowymi, dwie sypialnie, jedna z łóżkiem queen size (160 x 200 cm) i TV, druga z 2 pojedynczymi łóżkami (90 x 200 cm). Otwarta kuchnia, naczynia, zmywarka, zestaw do sprzątania, mikrofalówka z funkcją grilla, płyta indukcyjna z 4 polami grzewczymi, wyciąg, lodówka, ekspres do kawy, czajnik, toster. Łazienka - jedna z wanną i jedna z prysznicem, osobno WC, ręczniki i suszarka do włosów. #Country Premium Cottage (typ 3) - domki, ok. 70 m kw., dla 6 os. Pokój dzienny z kominkiem i TV, duże okno frontowe na drewniany taras z meblami ogrodowymi, 3 sypialnie na piętrze i w tym jedna z łóżkiem queen size (160 x 200 cm) i TV oraz dwie kolejne, każda z 2 pojedynczymi łóżkami (90 x 200 cm), Otwarta kuchnia, naczynia, zmywarka, zestaw do sprzątania, mikrofalówka z funkcją grilla, płyta indukcyjna z 4 polami grzewczymi, wyciąg, lodówka, ekspres do kawy, czajnik, toster. Łazienka - na parterze łazienka z prysznicem i WC, na piętrze łazienka z wanną i osobno WC, ręczniki i suszarka do włosów.
Pokój typ 3: Cocoon VIP = apartamenty dla maks. 4 os. lub domki (cottage) dla maks. 6 os., położone w wiosce lub nad brzegiem jeziora. Pokój dzienny z kominkiem i TV, stacja muzyczna, duże okno frontowe na balkon (w apartamencie) lub taras (domek/cottage) z meblami ogrodowymi. Dwie, względnie trzy sypialnie, jedna z łóżkiem king size (180 x 200 cm) i TV oraz jedna lub dwie sypialnie z dwoma pojedynczymi łóżkami (90 x 200 cm). Otwarta kuchnia, naczynia, zmywarka, zestaw do sprzątania, mikrofalówka z funkcją grilla, płyta indukcyjna z 4 polami grzewczymi, wyciąg, lodówka, ekspres do kawy Nespresso, czajnik, toster. Łazienka - jedna łazienka Spa z wanną z hydromasażem, prysznic z dyszami masującymi i dużym oknem frontowym z wolnym widokiem z drzwiami do sypialni rodziców, jedna łazienka z prysznicem/WC lub prysznicem i osobnym WC. Ręczniki, szlafroki i suszarka do włosów. Przy zakwaterowaniu dla 6 os. domek/apartament 2-poziomowy, ok. 81 m kw. Przy zakwaterowaniu dla 4 os. domek/apartament ok. 63-67 m kw.
Warto wiedzieć: Nie ma możliwości rezerwacji zakwaterowania w Villages Nature Paris bez posiadania karty kredytowej. Możliwe długości pobytów pobyty w tygodniu na 4 noce (przyjazd w poniedziałek, odjazd w piątek) lub pobyty weekendowe na 2 lub 3 noce (przyjazd w piątek, odjazd w niedzielę lub w poniedziałek). Ze względu na odosobnione położenie obiektu (obok Disney's Davy Crockett Ranch) dojazd możliwy jedynie samochodem. Aktualnie brak transportu wahadłowego pomiędzy Village Nature Paris i Disney Parks. Ok. 4 tygodnie przed przyjazdem (po druku voucherów) należy dokonać odprawy online, podczas której bezwzględnie wymagane jest podanie danych karty kredytowej i danych paszportowych. Podczas odprawy online należy dokonać rezerwacji bezpłatnych aktywności (np. programów dla dzieci/sportowych, które w dniu przyjazdu mogą już być niedostępne) lub odpłatnych, dodatkowych miejsc parkingowych. Ze względu na fizyczny brak recepcji (portier przy bramie wyłącznie wydaje wcześniej przygotowane dokumenty) w obiekcie nie ma możliwości dokonania tradycyjnego check-in. Brak możliwości przyjazdu/odjazdu w dniach innych niż podane w ofercie. W dniu przyjazdu, każdy gość otrzymuje spersonalizowaną cyfrową bransoletkę, którą należy nosić podczas całego pobytu na terenie ośrodka. Bransoletka ma zakodowane wszystkie szczegóły rezerwacji i służy jako klucz do mieszkania oraz środek płatniczy na terenie obiektu (płatności dokonywane są wyłącznie bezgotówkowo poprzez zapisaną kartę kredytową). Możliwość zarezerwowania dodatkowych świadczeń z katalogu Disneyland Paris (DP), np. Buffalo Bill show, wycieczek i innych (oprócz pierwszej tury śniadania z postaciami z bajek Disneya). Brak mieszkań przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.
Parking / Garaż: Dostępnych jest kilka dużych parkingów na obrzeżach ośrodka. Ośrodek wyłączony jest z ruchu samochodowego, można jedynie skorzystać z pojazdu w dniach przyjazdu i odjazdu. Bezpłatne parkowanie na parkingu przy parku rozrywki dla odwiedzających Disneyland Paris. Sezon obowiązujący w dniu przyjazdu jest determinujący dla całego pobytu.
W cenie najmu: Świadczenia zawarte w cenie - 2, 3 lub 4 noclegi w wybranym typie zakwaterowania, pościelone łóżka w dniu przyjazdu, ręczniki, końcowe sprzątanie i bezpłatny WLAN, meble dla dzieci (1 łóżeczko dla niemowlęcia, 1 wysokie krzesełko - na życzenie i w miarę dostępności), balkon/taras z meblami ogrodowymi, wliczając parasol słoneczny. W zależności od zarezerwowanego pakietu 2, 3 lub 4 dni wstępu do obu parków Disney Parks. 1 bezpłatne miejsce parkingowe przy zakwaterowaniu do 4 os., względnie 2 miejsca parkingowe przy zakwaterowaniu do 6 os. Kolejne miejsca parkingowe oferowane są za opłatą, rezerwacja możliwa podczas odprawy online. Bezpłatny dostęp do 5 stref wypoczynkowych, wliczając Aqualagon - świat wodny.