Zobacz starsze

14-01-2019

Zagrożenie lawinowe w Alpach, zamknięcia dróg:
Ze względu na duże opady śniegu, złą widoczność, niebezpieczeństwo burz śnieżnych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wyjazdów narciarskich do Austrii i Bawarii. W wielu regionach należy się liczyć z zagrożeniem lawinowym. Czasami sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Aktualny stan można śledzić na portalach:
Salzburger Land: www.lawine.salzburg.at
Steiermark (Styria): www.lawine-steiermark.at
Tirol: https://avalanche.report/albina-web/bulletin/2019-01-04?lang=en
Bayern: https://www.lawinenwarndienst-bayern.de/res/start_winter.php
Serwis dla całej Austrii: www.lawinen.at i www.wetter.at.
DODATKOWO podczas najbliższych dni spodziewane są kolejne obfite opady śniegu - możliwe są znaczne utrudnienia w dojeździe do regionów narciarskich, drogi są śliskie (uwaga na wypadki!) . Szczególnie zatłoczone są przejścia graniczne między Austrią i Niemcami.
Sytuację na drogach można śledzić tu: https://www.adac.de/reise_freizeit/top_news/detail.aspx?ItpId=8782&PagingIds=LaenderNachrichtenIDs&ReturnUrl=p0yW4MAWBB6ovnPkvnPlp0uWDUqW2uTXFfP,ElTdvn6UDnZlpt2L2UR_ (Niemcy) i https://oe3.orf.at/stories/2956993/ oraz www.oeamtc.at (Austria).
Również połączenia kolejowe mogą być zakłócone przez śnieżyce. Info: https://www.bahn.de/p/view/service/aktuell/index.shtml (Niemcy) i www.oeamtc.at (Austria).